Szkoły tańca a style

Szkoły tańca mają swoje placówki w poszczególnych miejscach w kraju, jak i na świecie. Każda placówka oferuje jakieś inne gatunki i style. Do wyboru do koloru. Jak powinna wyglądać sala do tańca hip hopu, lub breakdance’a, czy baletu? Czy powinny się one różnić? I czym? Jakie podejście do ucznia powinni mieć nauczyciele tańca? Powinni na pewno być ich mentorami prowadzącymi ich przez drogę poznania tańca. Ale od początku… Jak powinna wyglądać sala do tańczenia hip hopu?

Vip Parkiet opinie
http://vipparkiet.pl/opinie/
Poznaj opinie o naszej firmie i zaufaj nam.
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest hip hop i jak się go tańczy. Hip hop to (nie)gatunek taneczny, który jest jednym z (nie)podgatunków street dance. Hip hop, nie jest ani gatunkiem tańca, ani nawet muzyki. Hip hop to cała kultura, filozofia, sposób bycia. To pewna idea, która w praktyce łączy kilka elementów, takich jak taniec, muzyka, graffiti… Dlatego też ci, którzy są tancerzami w tej dziedzinie nazywają swój gatunek: Hip Hop Dance, albo po prostu New school hip hop. Tanie ten zostaje zmieniany i wciąż rozwijany, jest on jednak silnie zakorzeniony w rytmach, tradycjach i sztuce ulicy i tak będzie już na zawsze. Korzenie są tak silne, że nic Hip Hopu z nich nie wyciągnie. Jak powinna wyglądać profesjonalna sala do tańca takiego gatunku?

Po pierwsze powinno w niej być dużo miejsca i przestrzeni, tak jak na ulicy, jeśli chodzi o podłoże – świetnym wyborem jest parkiet. Hip hop charakteryzuje się dużą dowolonością i połączniem wielu stylów, dlatego też jest określany jako „świeży”. W tym stylu liczy się oryginalność, kontrastowanie ruchów, ale przede wszystkim czucie. Chodzi tu przede wszystkim o feeling. Ważne jest, by wyczuć siebie i swoje ciało w muzyce, dodać do tego trochę pasji i wychodzi mieszkanka doskonała, dzięki której każdy tancerz, nawet ten początkujący może wynieść się na wyżyny tego tanecznego świata. W tańcu i to w każdym chodzi też o to, by pozwolić sobie na trochę szaleństwa, innowacji i nie myślenia podczas tego wspaniałego spędzania czasu. Locking to jeden z najstarszych stylów street dance. Z początku był to taniec rozumiany bardziej jako – social dance, czyli taniec naturalny.

Był to zabawowy taniec czarnej społeczności w latach 60-tych. Ludzie tej barwy bawili się wówczas przy najbardziej popularnych rytmach muzycznych, takich jak Funk, Soul czy Disco. „Ojcem założycielem” tego stylu jest Don Campbell, który słynął z tego, że podczas swoich pokazów w specyficzny sposób zatrzymywał się w określonych pozycjach. Jaka byłaby idealna sala do tańca takiego stylu? Nie musi być specjalnie duża, bo taniec ten nie wymaga dużej przestrzeni i swobody w poruszaniu. Nazwa tego tańca pochodzi przede wszystkim od jego założyciela, ale z czasem została przekształcona na krótszą formę, jaką jest właśnie locking – lock – zatrzymanie, zablokowanie – w tym wypadku ciała.

Podobne wpisy