Kursy tańca – co się teraz tańczy?

Wiele osób dzisiaj ma się za tancerzy. Pytanie, co wszyscy ci ludzie teraz tańczą i co składnia ich do tego, by to robić? Mieszkania bezczynszowe Białołęka. Można znaleźć wiele odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim, nie od dziś wiadomo, że taniec to naturalny i odruchowy sposób na zwiększenie poczucia atrakcyjności i pewności siebie. Każdy tancerz pamięta siebie przed tym, jak zaczął praktykować i uczyć się tańczyć. Pamięta, jakim był wtedy człowiekiem. Może i był otwarty i pewny siebie, ale to było niczym w porównaniu z tym, co jest teraz. Jak to się stało, ze udali się oni na kursy tańca? Co ich skłoniło? Ciekawość? Chęć ruszenia się z kanapy, czy może pasja, zakorzeniona gdzieś tam w środku nich, któregoś dnia w końcu wyszła z ukrycia i ujawniła swoje oblicze mówiąc o tym, że trzeba iść i się rozwijając.

Mieszkania bezczynszowe Białołęka
http://www.dsm-dewelopment.pl
Nowe domy szeregowe, segmenty i mieszkania.
Osiedle mieszkaniowe na warszawskiej Białołęce.

Na początek, warto jest opowiedzieć o kilku stylach tańca nowoczesnego, które są głównym wyborem dzisiejszych młodych ludzi. To pomoże zrozumieć ich decyzję. Czym jest popping? Popping razem z Lockingiem należą do jednej rodziny. Locking jest tym starszym członkiem rodziny. Oby dwa te style wchodzą w rodzinę nazywaną Funk Styles. Popping narodził się w roku 1973 w Kalifornii. Jego sposób tańczenia wyróżnia się na tle innych bardzo specyficznym spinaniem i jednoczesnym rozluźnianiem mięśni. Jego nazwa wzięła się, tak samo jak Locking, od twórcy, który podczas tego tańca, w którym spinał mięśnie wykrzykiwał słowo „pop”.

Jest coraz bardziej i chętniej tańczonym stylem na świecie. Wacking – z początku waacking – powstał w latach 70, w środowiskach takich jak kluby undergroundowe. Wtedy jeszcze nikt nawet nie pomyślałby o tym, że na dzień dzisiejszy zawojuje to światem tańca i stworzy nowy, oryginalny styl. Źródłem inspiracji do stworzenia tego stylu był oczywiście locking. New style to najnowszy podgatunek kultury hiphopowej. Łączy w sobie takie zagadnienia jak old school, middle school i najnowocześniejszy podstyl – new school, który jest też nazywany new style. Ten styl to typowo freestyle’owy i uliczny sposób poruszania się. Jednak tworzenie choreografii opartych na tym stylu to rzadkość.

Elementy, które są najczęściej używane w new style’u to izolacje, wavingi i popy, zaczerpnięte oczywiście z poppingu, a jednocześnie jest przy tym zachowany ten piękny gatunek, z wielkimi tradycjami – hip hop. Bardzo ważną kwestią działnia i funkcjonowania tego stylu jest muzyka, do której się tańczy. Najczęściej są to oldschoolowe beaty, lub utwory artystów-raperów ze świata undergroundowego. Ten styl, w odróżnieniu od oldschoolu, w którym tańczyło się tylko do beatu głównego, tu jest ważna cała linia melodii i praktycznie każdy z dźwięków powinien zostać wykorzystany przez tancerza i zostać odpowiednio zaakcentowany. Styl ten wymaga od tancerzy super wyczucia rytmu. Jak zresztą każdy.

Podobne wpisy