Czym jest taniec?

Każdy człowiek potrafi odpowiedzieć na pytanie czym jest taniec. Dla każdego jest on czymś indywidualnym i innym. Dla każdego posiada zupełnie inne i nietypowe znaczenie. Dobrze, ale czym jest taniec w znaczeniu mniej duchowym, a bardziej naukowym? Choć wiem, że nie powinno się tego pięknego procesu przyrównywać tylko do nauki, to dzisiaj warto się nad tym zastanowić. Trzeba czasem się zatrzymać i zbudować definicję słów, które nas otaczają.

Adwokat sprawy spadkowe
http://roman-adwokat.pl
Profesjonalne porady prawne w Warszawie.
Kompleksowe usługi z zakresu prawa karnego.

Jest masa różnych stylów i odmian tańca, zwykle każdy z nas w kilku słowach potrafi powiedzieć, czym jest taniec i na czym polega. Adwokat sprawy spadkowe. Każdy też potrafi rozpoznać przy najmniej kilka różnych rodzajów tańca patrząc na osobę, która go tańczy i łącząc to z muzyką. Nie ma chyba na świecie osoby, która nigdy w życiu nie miała nic wspólnego. Już małe dzieci mają bezpośredni kontakt z tańcem, kiedy słyszą muzykę, która im się podoba – podrygują do niej. Taniec też zalicza się oczywiście do jednego z odłamu kultury, czy tradycji i jasne jest, że rozwinął się głównie dzięki działalności i ingerencji człowieka.

Trzy takie podstawowe filary, dzięki którym taniec się też rozwinął i w ogóle powstał to rozrywka, religia no i oczywiście sztuka. Więc tutaj już może się urodzić pierwsza definicja tańca – może on być dla jednych pracą, dla innych jakaś forma terapii, czy zabawy, czy jedna z lepszych metod na spalanie zbędnych kalorii. Elementy tańca można też znaleźć w niektórych dyscyplinach sportowych. Jakich? Na przykład łyżwiarstwo figurowe, czy gimnastyka artystyczna.

Taniec to coś, co towarzyszy ludziom praktycznie od początku ich istnienia i od zawsze był niezwykle popularny. Sam taniec jest dość różnie definiowany i oczywiście nie ma jednej, bardzo dokładnie określonej definicji, która w stu procentach określałaby jego samego i jego dyscyplinę. Dochodzę nawet do wniosku, że im więcej można powiedzieć na temat tańca, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo określenia takiej definicji.

Co więcej, jest chyba właściwie niemożliwe. Historia tańca sięga naprawdę najdawniejszych czasów, ma on przecież przeróżne odmiany i formy i zupełnie inaczej wygląda w różnych kulturach, jak również odnosi się do różnych dziedzin życia. Można o nim powiedzieć naprawdę wiele ogólnie. Jest to przede wszystkim cały zespół różnego rodzaju ruchów ciała człowieka, które są transformacją ruchów naturalnych i powstają pod wpływem emocji, co jest chyba najpiękniejszą rzeczą w całym procesie tańca. Emocje, pasja i wkład uczucia w to, co chce się przekazać za jego pomocą. Słowa taniec można także użyć w odniesieniu do jakiegoś utworu muzycznego, który powstał tylko i wyłącznie po to, by wykonywać do niego określony taniec. Taniec to przejaw kultury, odczuć, uczuć, doświadczeń, przebytej drogi i różnych innych czynników, które zostały wymienione już wcześniej. Wszystko to składa się na cały ten proces, zwany tańcem.

Podobne wpisy